banner23

banner26

banner24

banner25

Hindistan, WhatsApp kullanan vatandaşlarını uyardı

Hindistan Siber Güvenlik Ajansı (CERT-In), WhatsApp kullanıcılarına kişisel bilgilerin yayılmasına yol açabilecek güvenlik açıkları hakkında uyarıda bulundu.

SİBER GÜVENLİK 18.04.2021, 16:42
Hindistan, WhatsApp kullanan vatandaşlarını uyardı
banner34

Facebook’un sahip olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın güvenlik zafiyetleri, en çok kullanıcısının bulunduğu Hindistan’da tartışmalara neden olmaya devam ediyor.

Outlook İndia’nın haberine göre, Hindistan Siber Güvenlik Ajansı tarafından 17 Nisan tarihinde yüksek önem derecesi altında kategorize edilerek yayınlanan bildiride, WhatsApp’a ait pek çok güvenlik boşluğu tespit edildiği açıklandı. Belirlenen güvenlik açıklarının sunucuda keyfi kod çalıştırabilen saldırganlar tarafından doğru bir şekilde değerlendirilmesi halinde sistemdeki birçok kişisel bilgiye erişilebileceği duyuruldu.

Bu gelişme, WhatsApp’ın tıpkı Türkiye gibi Hindistan’da da ‘’kullanıcı hizmet koşulları ve gizlilik politikasını’’ değiştireceğini duyurması üzerine tartışmalar sürerken meydana geldi.

CERT-In, güvenlik açıklarının Android işletim sistemlerinde v.2.21.4.18’den önceki; iOS için ise v.2.21.32 sürümünden önceki yazılımlarda tespit edildiğini bildirdi.

CERT-In, ilgili tehdide karşı koymak için kullanıcılardan uygulamayı derhal son sürüm hale getirmelerini istedi.

11°
parçalı bulutlu