banner23

banner24

IAI ve İsrail Tersaneleri arasında siber güvenlik anlaşması

İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (IAI), İsrail Tersaneleri ile imzaladığı siber güvenlik anlaşması kapsamında, İsrail'deki limanların ve ticari gemilerin güvenliğini sağlayacak.

SİBER GÜVENLİK 09.07.2021, 13:24
IAI ve İsrail Tersaneleri arasında siber güvenlik anlaşması

İthalatının yüzde 95'ini deniz yolu ile sağlayan İsrail, limanlarının ve ticari gemilerinin siber güvenliğini arttırıyor.

Israel Defense'in haberine göre İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (IAI), İsrail'deki limanların ve ticari gemilerin siber güvenliğini sağlamak amacıyla İsrail Tersaneleri ile mutabakat zaptı imzaladı. IAI bu kapsamda İsrail Tersaneleri'ne gelişmiş ve esnek siber güvenlik çözümlemeleri sunarak, küresel ölçekte artış gösteren siber saldırılara karşı koyacak.

IAI Başkanı ve CEO'su Boaz Levy, ''İsrail Havacılık ve Uzay Sanayii (IAI), İsrail Tersaneleri ile olan anlaşma kapsamında, yılların getirdiği tecrübeden ve birikimden yararlanarak deniz platformlarına üst düzey siber güvenlik sağlayacak. IAI siber güvenlik konusunda ulusal ve uluslararası bir merkez konumundadır.'' ifadelerini kullandı.

İsrail Tersaneleri Başkanı Samy Katsav ise siber güvenliğin büyüyen İsrail denizciliği için hayati olduğu vurgulayarak, ''Siber güvenlik noktasında geniş bir bilgi birikimi ve tecrübeye sahil olan İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi (IAI), büyüyen İsrail denizciliğinin siber güvenlik altyapısını koruyacak.'' dedi.

banner34