banner23

banner26

banner24

İngiltere'de BMW müşterilerinin veritabanı çalındı

İngiltere'deki 384.319 BMW müşterisinin veritabanı çalınarak bir yeraltı forumunda satışa çıkartıldı.

SİBER GÜVENLİK 04.07.2020, 20:55
İngiltere'de BMW müşterilerinin veritabanı çalındı
banner34

SC Media'nın haberine göre, Tel Aviv merkezli bir siber güvenlik ve istihbarat firması olan KELA, İngiltere'deki 384.319 BMW müşterisinin veritabanının Kelvin Security Team isimli hack grubu tarafından bir yeraltı forumunda satışa çıkarıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz haftalarda ABD menşeili bir danışmanlık firması olan Frost & Sullivan'ın verilerini satmaya çalışan grup, müşteri baş harfleri ve soyadları, e-postalar, adresler, araç numaraları, bayi adları gibi BMW verilerini ulaşılabilir hale getirdi.

Yine SC Media'nın KELA'dan edindiği bilgiye göre, KelvinSecurityTeam yeraltı forumlarında oldukça aktif ve sadece Haziran 2020'de, ABD hükümet müteahhitleri ve Rus askeri silahlarının gelişimi ile ilgili veriler de dahil olmak üzere 16 veritabanını satışa çıkartmaya çalıştı. Buna ek olarak, grubun Meksika, İran, ABD, Avustralya, İsveç, Fransa ve Endonezya'da ücretsiz 28 veritabanını boşalttığı bildirildi.

İddiaya göre BMW verileri farklı otomobil tedarikçilerin çağrılarını yöneten bir merkezden geliyor ve 2016-2018 arasında yaklaşık 500.000 veri kaydını içeriyordu. Ayrıca Mercedes, Seat, Honda ve Hyundai de dahil olmak üzere diğer otomobil üreticilerinin İngiltere distribütörlerinin de etkilendiği öğrenildi.

29°
açık