banner23

banner24

Interpol’den ’’potansiyel fidye yazılımı salgınına’’ karşı çağrı

Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stock, polis teşkilatlarını ve sanayii çevrelerini gelecekteki olası bir fidye yazılımı salgınını önlemek için birlikte çalışmaya çağırdı.

SİBER GÜVENLİK 13.07.2021, 11:03
Interpol’den ’’potansiyel fidye yazılımı salgınına’’ karşı çağrı

İnsanların evlerine çekildiği ve internet kullanımlarının arttığı bir dönemde kötü niyetli Hacker grupların fidye yazılımı saldırıları tavan yaptı. Bu durum Interpol’ün de dikkatinden kaçmadı. 

Bleeping computer’ın haberinde, Interpol Üst Düzey Fidye Yazılımı Forumunda konuşan Interpol Genel Sekreteri Jürgen Stcok’un açıklamalarına yer verildi. 

Genel Sekreter Stock, polis güçleri ve sanayii merkezlerini fidye yazılımı saldırılarını önlemek, baş edebilmek için beraber hareket etmeye çağırdı. Stock, fidye yazılımı saldırılarının olağan akışını bozmanın en iyi taktiğinin, organize suç ve terörizmle mücadelede kullanılan uluslararası işbirliği stratejisini benimsemek olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Saldırganların değişen taktikleri ile beraber bu alandan illegal olarak yüksek finansal karlar elde ettiklerine dikkat çeken Stock, Interpol öncülüğünde tarafsız ve global bir mücadele hareketinin gerekli olduğunu belirtti.

banner34