banner23

banner24

İran bağlantılı siber korsanlar ABD'li askerleri hedef aldı

İran bağlantılı siber korsanlar, sahte Facebook hesabı üzerinden Ortadoğu kapsamında faaliyet gösteren savunma sanayii çalışanlarını ve ABD askeri personellerini hedef aldı.

SİBER GÜVENLİK 05.08.2021, 16:54
İran bağlantılı siber korsanlar ABD'li askerleri hedef aldı
banner46

İranla bağlantılı siber saldırılar artış gösteriyor.

Fox News'in haberine göre TA456 olarak da bilinen İran bağlantılı siber korsanlar, sahte Facebook hesabı üzerinden Ortadoğu kapsamında faaliyet gösteren savunma sanayii çalışanlarını ve ABD askeri personellerini hedef aldı. Siber korsanlar ''Marcella Flores'' isminde bir hayali Facebook hesabı kurarak, yaklaşık 2 yıl boyunca hesabın gerçekçi görünmesini sağlayan faaliyetlerde bulundu.

Siber korsanlar Marcella Flores ismindeki Facebook hesabı üzerinden ilk olarak ABD ordusunda görevli bir müteahhit ile ilişki kurdu. Haziran 2021'de ise siber korsanlar, diğer birkaç askeri personel de olmak üzere e-posta, fotoğraf ve çeşitli videolar gönderdi.

Siber korsanların asıl amacının ise askeri personeller üzerinden hassas bilgilerin bulunduğu sistemlere kötü amaçlı yazılımları sızdırmak olduğu belirtildi.

Facebook'un Ağustos ayının başında yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak, ''Kötü amaçlı faaliyetlerin ABD, İngiltere ve Avrupa'daki savunma ve havacılık endüstrilerinde askeri personelleri ve şirketlerini hedef aldığını tespit ettik. Saldırıları gerçekleştiren grup, çeşitli kötü niyetli taktikler kullanarak, sistemlere zarar veren yazılım bulaştırdı.'' ifadeleri kullanıldı.

banner34
16°
açık