banner23

banner26

banner24

banner25

İran'daki benzin istasyonları siber saldırıya uğradı

İran genelindeki benzin istasyonlarının siber saldırıdan ötürü satış gerçekleştiremediği belirtildi.

SİBER GÜVENLİK 26.10.2021, 14:07
İran'daki benzin istasyonları siber saldırıya uğradı
banner34

İran, uzun süre sonra tekrardan bir dizi siber saldırının hedefi oldu.

İran medyasının aktardığına göre henüz kim tarafından düzenlendiği bilinmeyen bir siber saldırı, İran genelindeki benzin istasyonlarını kullanılmaz hale getirdi. Ancak siber saldırının İran hükümetine karşı hacker grupları tarafından düzenlenmiş olabileceği ihtimali üzerinden duruluyor.

İran Petrol Bakanlığı Sözcüsü Ali Forouzandeh çalışmaların devam ettiğini belirterek, ''Milli Petrol Dağıtım Sistemi'nin çalışmaları devam ediyor. Teknik bir sorun olduğunu düşünüyoruz. Halkımızın en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde benzin almasını sağlayacağız.'' ifadelerini kullandı.

İran'ın akaryakıt istasyonu birliği sözcüsü de benzin istasyonlarındaki sorunun yazılımsal bir sorun olduğunu, ücretsiz yakıt ikmali yapmanın bir sakıncası olmadığını ve insanların istasyonlara saldırmaktan kaçınmaları gerektiğini belirtti.

Bazı kaynaklara göre ise siber saldırının sebebi olarak, geçtiğimiz hafta Suriye'nin güneyinde yer alan Al Tanf bölgesindeki ABD kuvvetlerine yönelik İran bağlantılı kamikaze drone saldırısı.

17°
açık