banner23

banner26

banner24

banner25

İran'ın Avrupa'ya yönelik gizli siber saldırı planları ifşa edildi

İran Devrim Muhafızları'nın siber birimi olan 13.Birim'in bazı Avrupa ülkelerinin altyapı sistemlerine yönelik siber saldırı planları ifşa edildi.

SİBER GÜVENLİK 27.07.2021, 12:30
İran'ın Avrupa'ya yönelik gizli siber saldırı planları ifşa edildi
banner34

İran'ın siber saldırı gücü artarak tehdit oluşturmaya devam ediyor.

The Jerusalem Post'un haberine göre İran Devrim Muhafızları'nın siber birimi olan 13.Birim'in bazı Avrupa ülkelerinin altyapı sistemlerine yönelik siber saldırı planları basına sızdı. Buna göre siber saldırı birimi kargo gemilerinin balast suyu sistemine ve benzin istasyonlarının otomatik tank ölçerlerine yönelik tehlikeli siber saldırı planları hazırladı. Ayrıca deniz haberleşme cihazlarının da saldırı planları arasında yer aldığı belirtildi.

Sky News'in açıkladığı siber saldırı planlarının erken aşamada tanımlandığına, planların ne kadar ilerlediği hakkında ise net bir bilgi olmadığına vurgu yapıldı. Saldırıya dair belgelerin kim tarafından ne zaman sızdırıldığına dair bilgilere ise yer verilmedi.

Öte yandan sızıntının asıl sebebinin ise İranla devam eden nükleer görüşmelerin gidişatını etkilemek olduğu ileri sürülüyor. Sızıntının nükleer görüşme masasında İran'a karşı ciddi bir koz olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

15°
açık