banner23

banner24

İsrail'den ulusal siber güvenlik tatbikatı

İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü (IND), kimlik avı saldırılarına karşı farkındalığı arttırmak amacıyla ülke çapında tatbikat düzenledi.

SİBER GÜVENLİK 13.12.2021, 13:29
İsrail'den ulusal siber güvenlik tatbikatı

Tatbikatın, Siber Savunma Haftası kapsamında düzenlendiği ve liselerde dahil olmak üzere çeşitli eğitim kurumlarını kapsadığı belirtildi.

Israel Defense'in haberine göre hem özel hem de kamu sektöründen 20'ye yakın kuruluş tatbikata, 80 binden fazla sahte kimlik avı mesajı göndererek katılım sağladı. Bağlantıya tıklayan alıcılar, kimlik avı girişimlerinden korunmayla ilgili ipuçları içeren açıklayıcı bir mesaj aldı.

İsrail Silahlı Kuvvetleri'nden personeller, polis memurları ve önde gelen şirketlerin çalışanları da dahil olmak üzere alıcıların yaklaşık %40'ı bağlantıya tıkladı. Bu oran, kimlik avının ne kadar kolay olduğunun ve kimlik avı hakkında farkındalık yaratmanın ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Siber Savunma Haftası dolayısı ile yayınladığı mesajda, ''İsrail'in siber yetenekleri her geçen gün artıyor. İsrail, kendisine yönelik tehditlerin de sürekli arttığını bilmeli. Vatandaşların kişisel bilgilerini avlama girişimleri karşısında tetikte kalmalıyız.'' ifadelerini kullandı.

INCD, yalnızca geçen yıl 2.500'den fazla kimlik avı raporunu ele aldığını ve bu raporların her birinin arkasında gönderilen on binlerce hatta yüz binlerce kötü niyetli mesaj olduğunu açıkladı.
 

banner34