banner23

banner26

banner24

banner25

İsrail'in eski ulusal ombudsmanı NSO Group konusunda uyarıda bulundu

İsrail'in eski ulusal ombudsmanı olan Yosef Shapira geçtiğimiz yıl savunma bakanlığı yetkililerini NSO Group'un casus yazılım ürünlerini ihracı konusunda uyarıda bulundu.

SİBER GÜVENLİK 07.08.2021, 12:40
İsrail'in eski ulusal ombudsmanı NSO Group konusunda uyarıda bulundu
banner34

İsrailli yetkiler, siber şirketler hakkındaki uyarıları dikkate almadı.

The Times Of Israel'in haberine göre İsrail'in eski ulusal ombudsmanı olan Yosef Shapira geçtiğimiz yıl savunma bakanlığı yetkililerini NSO Group'un casus yazılım ürünlerini ihracı konusunda uyarıda bulundu.

Ombudsman Shapira, Eylül 2020'de İsrail Savunma İhracatı Kontrol Dairesi'nde üst düzey bir toplantı gerçekleştiğini ve bu toplantıda NSO Group başta olmak üzere İsrailli siber şirketlerin faaliyetlerinden kaynaklanan potansiyel sonuçları hakkında uyarıda bulunduğunu belirtti.

Shapira ve beraberindeki ekip, NSO Group'un casus yazılımları ihracı konusunda İsrail Savunma Bakanlığı yetkililerine, ''Eğer bu firmaların ihraç konusunda ne yaptıkları belirlenmezse, olay İsrail devletinin elinde patlayacak.'' vurgusunda bulundu.

İsrail Savunma Bakanlığı Pegasus skandalının ardından, ihraç lisanlarının verildiği süreç de dahil olmak üzere NSO'nun faaliyetlerini soruşturacak bir komite kurdu. 

11°
açık