banner23

banner24

İsrail, İran'ın son gemi saldırısını misilleme olarak değerlendiriyor

İsrail yönetimi, MT Mercer Street ticari gemisine yapılan İran bağlantılı saldırının, İsrail tarafından İran'ın tren sistemine yönelik siber saldırıya yanıt olarak gerçekleştirildiğini düşünüyor.

SİBER GÜVENLİK 01.08.2021, 17:14
İsrail, İran'ın son gemi saldırısını misilleme olarak değerlendiriyor
banner46

İsrail ve İran arasındaki ''misilleme'' savaşı şiddetini arttırarak devam ediyor. Temmuz ayının başlarında İran'ın tren sistemine yönelik ciddi bir siber saldırı düzenlenmiş, birçok sefer iptal edilerek, yolcuların numaralarına sahte mesajlar atılmıştı.

The Times Of Israel'in haberine göre İsrail yönetimi, Cuma günü MT Mercer Street ticari gemisine yapılan İran bağlantılı  saldırının, İsrail tarafından İran'ın tren sistemine yönelik siber saldırıya yanıt olarak gerçekleştirildiğini düşünüyor. Haberin devamında İran'ın artık İsrail'in saldırılarına doğrudan ve ölümcül cevaplar vermeye başladığı vurgulandı.

Perşembe gecesi Umman açıklarında Londra merkezli İsrailli Zodiac Maritime şirketine ait MT Mercer Street petrol gemisi saldırıya uğramış, biri İngiliz diğeri Romanya uyruklu iki gemi mürettebatı hayatını kaybetmişti. İsrail ve ABD'den yetkiler, saldırıyı İran'a ait kamikaze İHA'ların neden olduğunu söylemişlerdi.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett ise saldırıyı İran'ın yaptığına dair ellerinde kanıt olduğunu açıklamış, kanıtları ABD ve BM'ye sunacaklarını belirtmişti.

banner34
16°
açık