banner23

banner26

banner24

banner25

İsrail ve ABD arasında siber güvenlik tatbikatı

İsrail Ortak Siber Savunma Birimi (JCDD) ve ABD Siber Komutanlığı ortak siber tatbikat düzenledi.

SİBER GÜVENLİK 19.12.2021, 12:10
İsrail ve ABD arasında siber güvenlik tatbikatı
banner34

ABD'deki Siber Komutanlık tesisinde gerçekleşen tatbikatta, her iki ülkenin siber saldırılara hazırlık durumu test edilirken, küresel siber saldırılara karşı senaryolar simüle edildi.

The Times Of Israel'in haberine göre siber tatbikat, İsrail Siber İletişim ve Savunma Bölümü'nün bir parçası olan ''İsrail Ortak Siber Savunma Birimi (JCDD)''  ve ABD Siber Komutanlığı arasındaki 6. ortak tatbikat olarak kayıtlara geçti.

İsrail Siber Savunma Müdürlüğü Başkanı Tümgeneral Lior Carmeli konuyla ilgili olarak, ''Siber dünya, devletlere, özel ve sivil kurumlara zarar vermekle tehdit eden günlük küresel savaş alanına dönüşüyor ve evriliyor." ifadelerini kullandı.

İsrail Savunma Gücü'nden (IDF) yapılan açıklamada ise, ''Geçtiğimiz hafta İsrail Savunma Gücü (IDF), Ortak Siber Savunma Birimi (JCDD) ve  ABD Siber Komutanlığı, siber savunmada konularında ortak eğitim aldı. Eğitim, iki ordunun siber ağ üstünlüğü elde etmesini sağlayan stratejik ortaklığı göstermektedir.'' denildi.

Geçtiğimiz hafta İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü (IND), kimlik avı saldırılarına karşı farkındalığı arttırmak amacıyla ülke çapında tatbikat düzenlemiş ve  hem özel hem de kamu sektöründen 20'ye yakın kuruluş tatbikata, 80 binden fazla sahte kimlik avı mesajı göndererek tatbikata katılım sağlamıştı. Bağlantıya tıklayan alıcılar, kimlik avı girişimlerinden korunmayla ilgili ipuçları içeren açıklayıcı bir mesaj aldı

27°
parçalı bulutlu