banner23

banner26

banner24

banner25

İsrail ve BAE, Hizbullah'ın siber saldırısını engelledi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Siber Güvenlik Başkanı Dr. Muhammed Al-Kuwaiti, Hizbullah'ın siber saldırısı hakkında İsrail ile bilgi paylaştıklarını duyurdu.

SİBER GÜVENLİK 07.04.2021, 13:28
İsrail ve BAE, Hizbullah'ın siber saldırısını engelledi
banner34

İsrail ve BAE arasındaki iş birliği, siber güvenlik alanında da kendini gösteriyor.

Haaretz'in haberine göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Siber Güvenlik Başkanı Dr. Muhammed Al-Kuwaiti, Hizbullah'ın siber saldırı gücü Sedir Grubu'nun ocak ayındaki siber saldırısına vurgu yaparak, "Aramızda iyi bir bilgi paylaşımı var. Örneğin, Hizbullah'ın düzenlediği son siber saldırı. Bu saldırıda BAE de hedef alındı. İsrail ile iş birliğimiz sayesinde, saldırıyı kimin düzenlediğini tespit ederek engelledik. İsrailli ortaklarımız ile daha fazla bilgi paylaşımına ihtiyacımız var.'' ifadelerini kullandı.

Hizbullah'ın tarafından ocak ayında düzenlenen siber saldırı; ABD, İsrail, Mısır, Ürdün ve Filistin'deki sunuculara sızmayı amaçlamış ancak İsrailli bir siber savunma şirketinin saldırıyı fark etmesiyle önlenmişti. İsrail medyası, saldırı düzenleyen siber korsanların İran ile bağlantılarının olduğunu yazmıştı.

BAE'nin başketi Dubai'deki Cybertech Global konferansında konuşan İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü'nden Orgeneral Yigal Unna, ''Birisi İsrail'e veya Birleşik Arap Emirlikleri'ne saldırırsa birlikte cevap vermeliyiz. Bu yüzden yakında BAE ve İsrail siber güvenlik tatbikatı düzenlemeli.'' ifadelerini kullanmıştı.

20°
açık