banner23

banner26

banner24

İsrailli sermayedar siber güvenlik girişimlerini destekliyor

Jerusalem Venture Partners (JVP), Opora'yı destekleyeceğini açıkladı.

SİBER GÜVENLİK 29.07.2020, 15:39
İsrailli sermayedar siber güvenlik girişimlerini destekliyor
banner34

İsrail merkezli sermaye fonu sağlayıcısı Jerusalem Venture Partners (JVP), bir tehdit istihbarat girişimi olan Opora için sermaye sağlıyor. Opora, JVP’nin 7 milyon dolar sermaye sağlayacağını 11 Haziran’da duyurdu. JVP, Opora’yı ABD'de yapacağı işler için de destekleyebilecek.

İsrail İç Güvenlik Servisi Shabak’ın eski Direktörü Yuval Diskin, başka bir istihbarat ajansı olan Shin Bet’in eski iki çalışanı Noam Jolles and Tzafrir Katz ve Amerikan girişimci Chris Bell tarafından kurulan Opora 2020 Şubat ayında Silikon Vadisinde bir yan şube açtı.

İsrail’de yer alan JVP Labs siber güvenlik girişimlerinin gelişmesi için uygun bir ortam sağlıyor, bu kuruluşun iki ortağı ise JVP ve BG Cyber Technologies. JVP’nin sermaye sağladığı ilk siber şirket Opora değil daha öncesinde CyberArk ve Cyavtive gibi sektörün büyük şirketlerine de yatırım yapmıştı.

“Siber NYC” adlı girişim kapsamında JVP, New York City Economic Development Corporation (NYCEDC) ile Manhattan’da siber hızlandırıcı kurmak için 2020 Şubat’ta anlaştı.

25°
açık