banner23

banner26

banner24

banner25

İsrailli sigorta şirketinin müşteri verileri sızdırıldı

İsrail merkezli Shirbit sigorta şirketi bilgisayar korsanlarının hedefi oldu. Siber saldırı sonucu, şirket müşterilerinin önemli kişisel verileri sızdırıldı.

SİBER GÜVENLİK 03.12.2020, 08:43
İsrailli sigorta şirketinin müşteri verileri sızdırıldı
banner34

İsrail'de faaliyet gösteren Shirbit sigorta şirketi, müşterilerin kişisel verilerinin sızmasına sebep olan büyük bir siber saldırıya uğradı.

The Times Of Israel'in haberine göre, bilgisayar korsanlarının sigorta şirketinin web sitesine ve sunuculara saldırmasının ardından web sitesi çöktü. Haberde, üst düzey bir hakim de dahil olmak üzere Shirbit müşterilerinin kişisel kimlik numaraları, sürücü belgeleri ve adreslerinin sızdırıldığı aktarıldı.

İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü siber saldırı ile ilgili yaptığı açıklamada, ilk incelemede sızdırılan verilerin sigorta şirketi müşterilerinin sigorta detaylarını kapsayan bilgiler olduğu belirtildi.

Saldırıyı Blackshadow adlı bir hacker grubu üstlendi

Blackshadow Twitter üzerinden yapılan siber saldırıyı üstlendi. Paylaşımda, sigorta şirketi müşterilerine ait olduğu iddia edilen adresler, aile üyelerinin isimleri ve otomobil kayıtlarını içeren belgeler gösterildi.

16°
parçalı az bulutlu