banner23

banner26

banner24

banner25

Joe Biden'ın seçim sitesi Türk hackerlar tarafından hacklendi

ABD Başkanlık Seçimlerini kazandığı belirtilen Joe Biden'ın seçim kampanyasına ait internet sitesi, Türk hackerlar tarafından hacklendi.

SİBER GÜVENLİK 22.11.2020, 17:07
Joe Biden'ın seçim sitesi Türk hackerlar tarafından hacklendi
banner34

ABD’de seçimi kazandığı açıklanan Joe Biden’ın seçim kampanyalarını yürüttüğü internet sitesi, Türk hacker grubu tarafından hedef alındı. İsmi “Root Ayyildiz” olduğu aktarılan grup tarafından hacklenen siteye “index” atıldı.

Türk hackerlar index attı

Hack işleminin tamamlanabilmesi için 24 saatten fazla zaman harcandığına dair bilgiler de geldi. Bu bilgilere kaynak olarak sitenin arşivlenmiş bellek kopyaları gösterildi. vote.joebiden.com olan internet sitesi, seçimden sonra iwillvote.com adresine yönlendirme yaptı. Ancak vote.joebiden.com internet sitesinin hacklendiği ve Türkçe mesaj paylaşıldığı aktarıldı.

Sitenin hacklendikten sonra Google tarafından da arşive eklendiği ve arama sonuçlarında hacklenmiş başlığın yer aldığı görüldü.

Hackten sonra atılan index’te yer alan Türkçe mesajda siyasi içerikli mesajlar yer aldı. Türkiye’deki bazı partileri de hedef alan mesajda, tehdit içeriği de bulunuyor.

21°
açık