banner23

banner26

banner24

Karaismailoğlu: Siber sınırlarımız için 7/24 iş başındayız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "Yerli ve milli çözümlerimizle siber sınırlarımızı 7/24 korumak için hazır kıta iş başındayız” ifadelerini kullandı.

SİBER GÜVENLİK 11.06.2020, 00:34
Karaismailoğlu: Siber sınırlarımız için 7/24 iş başındayız
banner34

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin siber güvenlik alanında her geçen gün ilerleme kaydettiğini ifade etti.

Bakan Karaismailoğlu, resmi sosyal medya hesabından 'Dijital farkındalık' etiketiyle yaptığı açıklamada uzaktan erişimin hayatımızın bir parçası olduğu pandemi döneminde bilgi teknolojileri ve siber güvenlik altyapısının önemine vurgu yaptı.

Bakan Karaismailoğlu, "ülkemizin sağlık alanında gösterdiği büyük başarıyı, güçlü altyapımızla siber güvenlik alanında da gösteriyoruz. 4040 kişilik büyük bir ordudan oluşan Siber Olaylara Müdahale Ekibimiz, Türk mühendislerimiz tarafından geliştirilen yerli ve milli çözümlerimizle siber sınırlarımızı 7/24 korumak için hazır kıta iş başındayız. Birçok alanda dünyanın öncü ülkeleri arasında yerini alan güçlü Türkiye’nin siber güvenlik alanında da yerini alabilmesi ve siber güvenlik ekosistemini daha da geliştirmesi için ülkemizin ufkunu genişletmeye vatan savunması ruhuyla devam ediyoruz.” dedi.

24°
parçalı az bulutlu