banner23

banner26

banner24

banner25

Kaseya, siber saldırıyla kilitlenen dosyaları açacak parolayı paylaştı

Tarihin en büyük fidye yazılım saldırısı olarak kayıtlara geçen Kaseya fidye yazılımı saldırısının ardından şirket, mağduriyetleri telafi etmek için kilitli dosyaları açacak parolayı müşterileriyle paylaştı.

SİBER GÜVENLİK 24.07.2021, 16:17
Kaseya, siber saldırıyla kilitlenen dosyaları açacak parolayı paylaştı
banner34

Binlerce firmaya teknoloji hizmeti sağlayan Kaseya isimli bilgi teknolojisi şirketi, müşterilere ait olan ve REvil fidye yazılım saldırısının ardından hacker'lar tarafından kilitlenen dosyaların kontrolünü tekrar ele geçirmek için gerekli parolanın elde edildiğini bildirdi.

Computerweekly tarafından yapılan habere göre Kaseya, müşterilerinin saldırı nedeniyle kilitlenen dosyalarını parolayı kullanarak ücretsiz bir şekilde açabileceğini aktardı.

Kaseya tarafından yapılan açıklamalarda müşteriler için sağlanan parolanın nasıl ele geçirildiği ve parola için fidye ödenip ödenmediği ya da parolanın Kaseya tarafından oluşturulup oluşturulmadığı hakkında bilgi verilmediği belirtildi.

Kaseya'nın fidye yazılım saldırısına uğraması sonucunda, İsveç'te bir süpermarket zinciri 800 mağazasını kapatmak zorunda kalmıştı. Söz konusu saldırı Temmuz ayının başında gerçekleştirilmiş, çok sayıda müşteri mağdur olmuştu.

15°
açık