banner23

banner24

Microsoft Teams, uçtan uca şifrelemeye geçecek

Microsoft Teams platformundaki kullanıcıların yaptıkları görüşmelerin gizlilik açısından daha güvenilir hale gelmesi için uçtan uca şifreleme yöntemine geçileceği aktarıldı.

SİBER GÜVENLİK 04.06.2021, 15:49
Microsoft Teams, uçtan uca şifrelemeye geçecek

Microsoft Teams platformunda gizlilik adına yeni bir adım atılıyor.

Microsoft Teams görüşmeleri şu anda durağan haldeki verilerini ve iletim aşamasındaki verilerini şifreliyor. Böylece otomatik kayıtlar ve sesli görüşmelerin transkriptleri yapılandırılabilmekte. Bu sebeple, Microsoft Teams aracılığıyla hassas bilgilerin paylaşımı uygun görülmüyor.

Bleeping Computer tarafından yapılan habere göre temmuz ayının sonunda, Microsoft Teams kullanıcılarının yaptığı görüşmelerin tamamen gizli kalması için görüşmeleri uçtan uca şifreleme yöntemini kullanmaya başlayacak.

Kullanıcıların uçtan uca şifreleme yöntemini seçmesi durumunda kayıt alma ve transkript oluşturma gibi hizmetler kullanılamayacak ancak kullanıcıların hassas verileri paylaşabilmesi için gerekli güvenlik sağlanmış olacak.

Başka bir online konuşma uygulaması olan Zoom, kullanıcılarına 2020 yılının Ekim ayından beri uçtan uca şifreleme sunmaktaydı.

banner34