banner23

banner26

banner24

Netflix'ten kullanıcılara "siber dolandırıcı" uyarısı

Siber dolandırıcıların, gönderdikleri sahte e-postalar ile Netflix kullanıcılarının banka hesap bilgilerini elde etmeye çabaladığı aktarıldı.

SİBER GÜVENLİK 26.06.2021, 18:51
Netflix'ten kullanıcılara "siber dolandırıcı" uyarısı
banner34

Online dizi ve film izleme platformu Netflix üyeleri, phishing (e-posta yolu ile oltamama) saldırılarına karşı uyarılıyor. Siber dolandırıcılar Netflix tarafından gönderilmiş gibi gösterdikleri sahte e-postalar aracılığıyla platformun üyelerini kandırmaya çalışıyor.

9News tarafından yapılan habere göre siber dolandırıcılar, gönderdikleri sahte e-postalar ile Netflix platformuna üye olan kişilerin banka hesap bilgilerini elde etmeye çabalıyor. Siber dolandırıcılar sahte e-postalar ile kullanıcıları geri ödeme yapacaklarına ikna etmeye çalışıyor.

Netflix, platformuna üye olan kişilere kimseyle banka hesap bilgileri ya da başka hassas bilgileri paylaşmamaları için uyarıda bulundu. Netflix, yaptığı uyarıda platformun hiçbir zaman üçüncü bir parti üzerinden ödeme yapmadıklarını ya da almadıklarını belirtti. Yapılan uyarıda ayrıca kendileriyle paylaşılmadığı sürece kullanıcılara ait bilgilerin dolandırıcılar tarafından edinilemeyeceğini de belirtildi.

23°
açık