banner23

banner26

banner24

banner25

NSA, Biden’ın imzaladığı siber güvenlik emrinde önemli bir rol oynayacak

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), son zamanlarda ABD’ye yönelik artan siber saldırılar sonrası ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan siber güvenlik kararnamesinin uygulanmasında ana faktör olacak.

SİBER GÜVENLİK 26.05.2021, 16:31
NSA, Biden’ın imzaladığı siber güvenlik emrinde önemli bir rol oynayacak
banner34

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA), ülke siber güvenliğinin artırılması amacıyla yakın zamanda ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanan idari emrin gerekliliklerinin uygulanmasında önemli bir rol oynayacak.

“Ulusal Siber Güvenliğin Geliştirilmesi” adlı idari emir, ABD’nin siber güvenlik savunmasını modernize etmek, Federal Hükümet ile özel sektör arasında siber konularda bilgi paylaşımını iyileştirmek ve ABD’nin siber olaylara müdahale etme yeteneğini güçlendirmek amacıyla tasarlanmıştır.

Bu amaçlar doğrultusunda Ulusal Güvenlik Ajansı, siber olay raporu paylaşımı için prosedürlerin ana hatlarını belirleme, Ulusal Güvenlik Sistemlerini (NSS) etkileyen siber olayların tespitini kolaylaştırmak için eylemler önerme ve ulusal siber güvenlik gereksinimlerini benimseme çalışmalarına öncülük edecek.

ABD Başkanı Biden’ın imzaladığı idari emir ayrıca, Ulusal Güvenlik Ajansı’na Siber Güvenlik İnceleme Kurulu’nun bir temsilcisi olarak tanımlıyor.

24°
açık