banner23

banner26

banner24

banner25

NVIDIA, GeForce Now kullanıcılarını güvenlik için uyardı

Oyuncular tarafından tercih edilen bulut tabanlı oyun sistemi NVIDIA GeForce Now için geliştiricisinden uyarı geldi.

SİBER GÜVENLİK 13.11.2020, 15:16
NVIDIA, GeForce Now kullanıcılarını güvenlik için uyardı
banner34

Bulut tabanlı oyun sistemlerinden olan NVIDIA GeForce için geliştirici firmadan güvenlik uyarısı geldi. Gelen duyuruya göre ortaya çıkan zafiyet yüksek riskli olarak belirtiliyor. Yazılımın Windows uygulamasında kullanıcılar büyük risk altında. Açıklanan bilgilere göre yerel ağda bulunan bir saldırganın, zafiyeti kullanarak cihazlara erişim sağlayabildiği aktarılıyor.

Windows uygulamasında zafiyet

Uygulama şu anda Windows, macOS, Android ve iOS cihazlar kullanılabiliyor. Ancak söz konusu zafiyet şu anda sadece Windows uygulamasında keşfedildi. Ayrıca uygulamanın şu anda 4 milyon oyuncuya hizmet verdiği aktarılıyor.

Söz konusu zafiyet CVE-2020-5992 şeklinde duyuruldu. Zafiyetin sebebinin OpenSSL kitaplığıyla ilgili açık kaynak yazılım bağımlılığından kaynaklandığı söyleniyor. Zafiyetin, yerel ağlarda yapılan iletişimi gizli dinlemeye karşı güvene alan sistemde olduğu aktarılıyor.

Söz konusu zafiyet nedeniyle yazılımda güncelleme yapıldı. 2.0.25.119 sürümüyle zafiyetin kapatıldığı belirtildi. Kullanıcıların en hızlı şekilde güncellemeyi yapması tavsiye ediliyor.

Güncellemeyi kurmak için NVIDIA GeForce uygulamasına giriş yapmak yeterli oluyor. Yazılım açılınca güncellemenin yapılması için kullanıcılara gerekli adımlar gösteriliyor.

22°
parçalı bulutlu