banner23

banner24

NVIDIA’dan siber güvenlik konusunda yeni hamle

NVIDIA, etkinlikte sıfır güven güvenlik modelini odak noktası haline getiren yeni siber güvenlik platformunu duyurdu.

SİBER GÜVENLİK 09.11.2021, 14:44
NVIDIA’dan siber güvenlik konusunda yeni hamle

Bünyesinde barındırdığı teknolojileri bir üst seviyeye çıkarmak ve tüm dünyada önemli ihlallere sebebiyet veren veri ihlallerini minimuma indirmek için kolları sıvayan NVIDIA, kısa süre önce düzenlediği etkinlikte sıfır güven güvenlik modelini odak noktası haline getiren yeni siber güvenlik platformunu duyurdu.

Shift Delete'nin haberine göre NVIDIA, her geçen gün daha da artan bu tür tehditlerden zarar görmemek için siber güvenlik endüstrisinin veri merkezlerini gerçek zamanlı koruyabilecek çözümler oluşturmasına olanak tanıyan oldukça yetenekli yeni siber güvenlik platformunu duyurdu.

Söz konusu platform ile NVIDIA BlueField, NVIDIA DOCA ve NVIDIA Morpheus teknolojileri bir araya getiriliyor. Bu sayede yapay zeka kullanılarak potansiyel tehditlerin sürekli olarak izlenmesi ve tespit edilmesi daha da kolaylaşıyor ve veri merkezlerine adeta yeni bir güvenlik düzeyi getiriliyor. Öte yandan NVIDIA’nın yeni teknolojisi, bu işlemi normal siber güvenlik yöntemlerine kıyasla 600 kat daha hızlı gerçekleştiriyor.

Yeni siber güvenlik platformu hakkında bazı bilgiler veren NVIDIA kıdemli başkan yardımcısı Kevin Deierling, yaptığı açıklamada, ''Yapay zeka, 5G ve akıllı cihazlar gibi yeniliklerin devasa yükselişi, modern veri merkezlerinden geçen trafiği önemli ölçüde genişleterek potansiyel ihlalleri ve saldırıları tespit etmeyi oldukça zorlaştırdı. NVIDIA’nın üç teknolojiyi bir araya getiren yeni sıfır güven güvenlik platformu ise veri merkezlerinin neredeyse her yönünü gerçek zamanlı olarak koruyan tamamen güvenli ortamlar oluşturmasına olanak sağlıyor.'' ifadelerini kullandı. 


 

banner34