banner23

banner26

banner24

banner25

Önde gelen et üretim şirketi siber saldırıya uğradı

Dünyanın önde gelen et üretim şirketlerinden biri olan JBS Foods, uğradığı siber saldırının ardından üretimi durdurmak zorunda kaldı.

SİBER GÜVENLİK 31.05.2021, 15:31
Önde gelen et üretim şirketi siber saldırıya uğradı
banner34

Hacker'ler faaliyet alanlarını her geçen gün genişletiyor. Dünyanın en büyük işlenmiş et şirketi JBS Foods, küresel çapta üretimini durdurmasına sebebiyet verecek siber saldırılara maruz kaldı.

Şirket yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre, JBS Foods’a ait enformasyon sistemleri saldırganlar tarafından hedef alındı.

ABC News tarafından yapılan habere göre Avustralya’da 47 tesise sahip olan ve ülkedeki en büyük üretim tesisi ağını ve besi yeri ünitesini kullanan JBS, aynı zamanda Güney Amerika, Brezilya ve Kanada’da da üretim tesislerine sahip. JBS şirketinin sözcüsü enformasyon sistemlerinin hedef alındığı siber saldırılar hakkında yorumda bulunmadı.

Tesislerdeki üretimin durmasının sektörü nasıl etkileyeceği sürecin uzunluğuna bağlı olduğu belirtiliyor. Hükümetin siber saldırıdan haberdar olduğu ve şirketi tekrar faal hale getirmek için çalıştığı federal tarım bakanı tarafından doğrulandı.

28°
açık