banner23

banner26

banner24

banner25

Otomotiv devi veri ihlaliyle çalkalanıyor

Otomotiv devi Volkswagen, bir satıcının güvenli olmayan verileri ifşa etmesinin ardından bir ihlal yaşadı ve bu durumdan 3,3 milyon müşterisi etkilendi.

SİBER GÜVENLİK 13.06.2021, 17:58
Otomotiv devi veri ihlaliyle çalkalanıyor
banner34

Dünyaca ünlü otomobil markası Volkswagen'in verileri sızdırıldı.

Bleeping Computer sitesinde yer alan habere göre, Volkswagen Group of America (VWGoA), bir satıcının güvenli olmayan verileri ifşa etmesinin ardından 3,3 milyon müşteriyi etkileyen bir veri ihlali yaşadı.

Kaliforniya ve Maine Başsavcılığını yapılan veri ihlali bildirimlerine göre VWGoA, bir satıcının Ağustos 2019 ile Mayıs 2021 arasında internette güvenli olmayan verileri ifşa ettiğini açıkladı.

Volkswagen, ihlalin 3,3 milyon müşteriyi kapsadığını ve etkilenenlerinin yüzde 97'sinden fazlasının Audi müşterileri ve alıcıları kapsadığını belirtti.

Volkswagen Group of America tarafından yapılan resmi açıklamada sızdırılan verilerin, müşterilerle ilgili kişisel bilgiler, telefon numarası, e-posta, sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı bilgilerini kapsadığı ifade edildi.

VWGoA, Almanya merkezli Volskwagen Group'un Kuzey Amerika'daki yan kuruluşu olarak biliniyor. Volkswagen Group of America, Volkswagen, Audi, Bentley, Bugatti, Lamborghini marka araçların ABD ve Kanada operasyonlarından sorumludur.

24°
parçalı bulutlu