banner23

banner24

Oyun geliştiricisi hacklendi, gizli bilgiler ortaya çıktı

Oyun geliştiricisi Capcom hacklendi ve büyük boyutta veri çalındı. Çalınan bilgilerde gizli oyun çıkış tarihleri de yer alıyor.

SİBER GÜVENLİK 17.11.2020, 13:32
Oyun geliştiricisi hacklendi, gizli bilgiler ortaya çıktı

Oyuncular tarafından merakla beklenen oyunların çıkış tarihleri, yapılan siber saldırılar sonucunda ortaya çıktı. Resident Evil Village dahil birçok oyunun, hackerların saldırısından sonra kendisini gösterdiği belirtiliyor.

Popüler korku oyunu serisi Resident Evil’in yeni oyunu Resident Evil Village çıkış tarihi, hackten sonra Nisan 2021 olarak kendisini gösterdi. Ancak resmi açıklamanın yapılmadığını söylemekte yarar var.

Oyun firması siber saldırı altında

Gelen haberlere göre oyun şirketi Capcom hacklendi ve 1 TB civarındaki veri hackerların eline geçti. Ele geçirilen veriler arasında müşteri bilgilerinin yer almadığı aktarıldı. Ancak oyunun, stratejik değere sahip oyunlarına dair bilgiler, gün yüzüne çıkmış oldu.

Öte yandan sızan diğer bilgilere göre Netflix’te yayınlanacak olan Resident Evil animasyonu Infinite Darkness, Mayıs 2021’de izleyicilerle buluşacak.

Son olarak da Nintendo Switch’e özel geliştirilen Monster Rise ve Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin’in bilgisayara da geleceği ve tarihin 2021 yaz ayları olacağı söyleniyor.

banner34