banner23

banner26

banner24

banner25

Palo Alto Networks, 265 milyon dolarlık satın alım yapıyor

Palo Alto Networks, bir olay müdahale firması olan Crypsis Group'u 265 milyon dolara satın alacak. Crypsis Group bünyesinde 150'den fazla güvenlik uzmanı çalışıyor.

SİBER GÜVENLİK 27.08.2020, 14:59
Palo Alto Networks, 265 milyon dolarlık satın alım yapıyor
banner34

Palo Alto Networks, bir olay müdahale firması olan Crypsis Group'u 265 milyon dolara satın alacak.

Aynı zamanda siber güvenlik firması salgından dolayı başlatmış oldukları kısmi evden çalışma planı sayesinde 4. çeyrekte beklenenden daha iyi bir mali sonuç aldığını açıkladı.

Pazartesi günü Palo Alto Networks bir olay müdahale, risk yönetimi ve dijital adli danışmanlık firması olan Crypsis Group'u satın alma planını duyurdu. Halihazırda şirket portföyüne sahip bir organizasyon olan ZP Group içinde faaliyet gösteren Crypsis Group için Palo Alto yaklaşık 265 milyon dolar ödeme yapacak. Satış anlaşmasının Palo Alto Networks'ün mali ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Crypsis Group bünyesinde 150'den fazla güvenlik danışmanı çalışıyor ve şirket yılda 1.300'den fazla güvenlik sorununa cevap veriyor. Şirket müşterileri genel itibariyle sağlık hizmetleri, finansal hizmetler, perakende satış, e-ticaret ve enerji gibi çeşitli sektörlerden olan firmanın CEO'su Bret Padres de Palo Alto Networks'e katılacak.

Anlaşma gerçekleştiğinde Palo Alto kendi geliştirdikleri ağ ve bitiş noktası verileriyle bulut verilerini entegre eden siber güvenlik ürünü Cortex XDR'a, Crypsis Group'un halihazırda yürüttüğü süreçleri ve tekmolojisini entegre etmeyi planlıyor.

19°
açık