banner23

banner26

banner24

Perakende zincirleri ve gıda ortakları siber suçluların hedefinde

Gıda sektörüne yönelik siber saldırıların attığı ve ABD, Kanada, Hindistan, Almanya ve İngiltere'nin söz konusu saldırıların yaşandığı ülkelerin başında geldiği aktarıldı.

SİBER GÜVENLİK 06.06.2021, 18:52
Perakende zincirleri ve gıda ortakları siber suçluların hedefinde
banner34

Son zamanlarda gıda sektörüne yönelik siber saldırılarda artış olduğu ve bunların daha çok ABD, Kanada, Hindistan, Almanya ve İngiltere'de gerçekleştiği bildirildi.

Cyware sitesinde yer alan haberde, son zamanlarda yaşanan saldırının artışına dikkat çekmek için önde gelen siber saldırılar; şirket, saldırı tipi, saldırı sonuçları gibi bilgiler dahil edilerek özetlendi.

Habere göre perakende sektöründe yer alan ve siber saldırıya uğrayan şirketler; JBS Foods, Tegut, Sommerland, Domino's, Canac, Bakker, Logistiek, Dunkin Donuts oldu. Önde gelen saldırı türlerinin kimlik avı, smishing, yetkisiz erişim, dolandırıcılık ve yazım hatası saldıları olduğu belirtildi.

Tanımlanan kötü amaçlı yazılıların ise Janeleiro, Promotei Botnet, DoubleDrag, DoubleBack ve DoubleDrop olduğu bildirildi. Ayrıca belirtilene göre kötü amaçlı yazılımların çoğu, kurbanlardan bilgi çalmayı amaçlıyordu.

23°
açık