banner23

banner24

Rafael Dubai'de siber güvenlik konsorsiyumu kurdu

İsrail merkezli savunma şirketi Rafael, Dubai'de ''İsrail Operasyonel Teknolojiler Siber Konsorsiyumu''nu kurduğunu açıkladı.

SİBER GÜVENLİK 25.06.2021, 15:25
Rafael Dubai'de siber güvenlik konsorsiyumu kurdu

İsrail ve Körfez ülkeleri arasındaki yakınlaşma, siber güvenlik alanında da kendini gösteriyor.

JNS'in haberine göre İsrail'deki en önemli savunma sanayii şirketlerinden olan Rafael Advanced Defense Systems, Dubai'deki operasyonel faaliyetlerin güçlendirilmesi ve savunulması için ''İsrail Operasyonel Teknolojiler Siber Konsorsiyumu''nu kurdu. Rafael'in Siber İş Birimi Başkanı Michael Arov konuyla ilgili olarak, ''Savaşlar artık sadece gelişmiş füzeleri ilgilendiren bir konu değil. Kritik altyapılarınıza zarar verilmesi, kan akışınıza zarar verilmesi gibidir.'' ifadelerini kullandı. 

Konsorsiyumun, dünyanın dört bir yanından müşteriler için uçtan uca siber güvenlik sağlayacağı belirtilirken, bu tarz güvenlik sistemlerinin Körfez'deki ülkeler ve firmalar için öncelikli ihtiyaç olduğu vurgulandı. 

Siber Birim Başkanı Arov Körfez'deki operasyonel faaliyetlerin çok fazla olduğunu söyleyerek, ''Taşıma bandında yiyecek aktarmak, iklimlendirmek, tuzlu suyu ayrıştırmak, güneş enerjisi kullanmak gibi faaliyetler operasyonel faaliyetlerdir. Bu durum Körfez'i daha fazla teknolojiye ve doğrudan doğruya siber güvenliğe muhtaç hale getiriyor.'' dedi.

Kurulan konsorsiyum, İsrail Ulusal Siber Acil Müdahale Ekibi'nin (CERT) ana yüklenicisi olduğu Rafael'in öncülüğündeki çeşitli orta ve küçük ölçekli şirketlerden oluşuyor. Konsorsiyumun ayrıca İsrail Ulusal Siber Müdürlüğü tarafından da destekleneceği belirtildi.

banner34