banner23

banner24

Rus federal ajansları siber saldırıya uğradı

Rusya tarafından hazırlanan bir raporda, Rus federal ajanslarına şimdiye kadar benzeri görülmemiş bir dijital espiyonaj saldırısı yapıldığı aktarıldı.

SİBER GÜVENLİK 28.05.2021, 15:31
Rus federal ajansları siber saldırıya uğradı

Rusya tarafından hazırlanan bir rapor, Rus federal ajanslarına dijital espiyonaj düzenlendiğini belirtiyor. Rusya hazırladığı raporda, hedefi oldukları dijital espiyonajın şimdiye kadar benzerinin görülmemiş bir espiyonaj saldırısı olduğunu belirtti.

Channel News Asia tarafından yapılan habere göre Rus federal ajanslarını hedef alan saldırganların sofistike yöntemler kullanmış olmasından dolayı saldırganları yabancı bir devletin desteklediği düşünülüyor ancak saldırının kimin tarafından düzenlendiği bilinmiyor.

2020 yılında gerçekleştirilen siber saldırıya ait Rus devleti destekli rapor Rusya medyasında beklenen dikkati çekmediği ve eğer Rusya bu rapor ile yabancı istihbarat ajanslarına bir mesaj vermek istiyorsa bu mesajın istenen etkiyi oluşturmadığı söyleniyor.

Rusya’nın hazırladığı bir raporda saldırganların Yandex ve Mail.ru gibi büyük Rus teknoloji firmalarının bulut depolama imkanlarını kullanarak verileri sızdırdığını belirtiliyor.

banner34