banner23

banner24

Rus hacker grubu RaHDIt, Ukrayna ordusunun gizli belgelerini ele geçirdi

Rus RaHDIt ve Ukraynalı Beregini hacker grupları, Ukrayna ordusunun eylemlerine ve cephedeki duruma ilişkin gizli bilgiler elde etti.

SİBER GÜVENLİK 12.07.2022, 12:43
Rus hacker grubu RaHDIt, Ukrayna ordusunun gizli belgelerini ele geçirdi

Rusya ve Ukrayna arasındaki 

RaHDIt grubunun bir üyesi, ismini açıklamama şartıyla Sputnik’e yaptığı açıklamada, ''Evet, Ukrayna ordusunun gizli belgelerine erişimimiz var. Son duruma ilişkin veriler var. Dostlarımız, Beregini kadın hacker grubu ile çalışıyoruz. Çok da iyi çalışıyoruz. Çok büyük veri dizileri alıyoruz, ama maalesef hemen şimdi tüm kartlarımızı size açamayız, çünkü bu takdirde neler bildiğimiz, neler gördüğümüz anlaşılacak.'' ifadelerini kullandı.

Rus hackerların bu bilgileri, Beregini grubunun yardımıyla gerçek zamanlı olarak almaya devam ettiğinin altını çizen kaynak, ''Onlara da Ukrayna ordusunda hizmet eden onların dostları yardım ediyor.'' dedi.

RaHDIt hackerı, ''Amerikan istihbaratının Ukrayna istihbaratına uydu görüntüleri ve radar verilerini sağladığını kesin olarak biliyoruz. Buna Rusya topraklarının uydu görüntüleri de dahil. Sonra Ukrayna füzeleri ve mermileri bu topraklara düşüyor. Radar tespit sisteminin Ukrayna istihbaratının çıkarları için çalıştığını görüyoruz. Bu tür saldırıları gerçekleştirmek için hedeflerin yerine ilişkin net enformasyona ihtiyaç var.'' dedi.

banner34