banner23

banner26

banner24

Senaryo bazlı hacking yarışması Battleware başlıyor

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından desteklenen, senaryo bazlı hacking yarışması için başvurular 16 - 30 Ekim tarihinde alınacak.

SİBER GÜVENLİK 16.10.2020, 21:49
Senaryo bazlı hacking yarışması Battleware başlıyor
banner34

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı bünyesinde çalışmalarında devam eden Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, yeni etkinliğiyle dikkat çekti. Cyberthink siber güvenlik düşünce kuruluşunun düzenlediği etkinlik, senaryo bazlı olarak gerçekleştirilecek ve toplamda 8 hafta sürecek olan etkinlikte ilk üç takım toplamda 50 bin TL ödül kazanacak.

16 – 30 Ekim tarihlerinde alınacak olan başvurularda bir takımın en fazla 4 kişi olmasına müsaade edilecek. Takımlar sorular için tek bir cevap verebilecek ve takım için sadece bir katılımcı cevap veren kişi olacak.

Uluslararası düzeyde gerçekleşecek olan etkinlikte katılımcılar “red team” ve “blue team” yeteneklerini geliştirme imkanı kazanacak.

İlk üç takım için verilen 50 bin TL’lik toplam ödül dikkat çekiyor. Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi tarafından yapılan paylaşımda da katılımcıları motive edecek cümleler kullanılıyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesi altında yapılan etkinliğin paydaşları arasında Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk Hava Yolları ve Türk Kızılay Derneği yer alıyor.

SavunmaTR de söz konusu etkinliğin basın partnerlerinden biri konumunda.

26°
az bulutlu