banner23

banner24

Siber güvenlik piyasası büyüyor

Yapılan araştırmalara göre pandemi süreci siber güvenlik dünyasını olumsuz yönde etkilemedi. Siber güvenlik alanındaki yatırımlar her geçen gün artıyor.

SİBER GÜVENLİK 12.08.2020, 16:13
Siber güvenlik piyasası büyüyor
banner34

Pandeminin piyasaları genel olarak kötü etkilemesine rağmen girişimcilerin siber güvenlik için yaptığı yatırımlar gün geçtikçe artıyor. Forbes’ta yayınlanan bir habere göre, siber güvenlik piyasasının 2020 yılında %2,4 büyümesi bekleniyor.

Bu siber güvenlik harcamalarının 5 temel piyasada yoğunlaşması bekleniyor.

Güvenlik ve risk kontrolü için yapılan yatırımların büyük oranını kapsayacak 5 alan:

  • Güvenlik Hizmetleri
  • Altyapı Koruması
  • Ağ Güvenlik Ekipmanları
  • Kimlik Yönetimi
  • Tüketici Güvenlik Yazılımları

Bulut güvenliği 2020’de tavan yaptı

Siber güvenlik piyasalarından “bulut güvenliği” 2019 yılında 439 milyon dolar market büyüklüğü ile en yavaş büyüyen marketken, 2020 yılında %33 büyüme oranıyla en hızlı büyüyen oldu. Bulut güvenliğinin %33 büyüyebilmesinin nedenlerinden biri, ilk boyutunun diğer siber güvenlik marketlerine oranla daha küçük olması ve bulut temelli siber güvenlik çözümlerinin tercih edilmesinin artışından kaynaklandı.

Bulut temelli dağıtım modelleri diğer siber güvenlik dağıtımlarının %12 sini oluşturuyor. Hatta güvenli elektronik posta, ağ geçitleri gibi önemli konularda dağıtımların oranı %50 ye ulaşıyor.

Bulut temelli siber güvenlik uygulamalarının uzaktan çalışan IT ekipleriyle kullanmak kuruluşlar için çok daha kolay olduğundan bu durum tercih edilirliklerini arttırıyor.

25°
az bulutlu