banner23

banner26

banner24

banner25

Siber saldırganlar oyun şirketlerini hedef alıyor

Son zamanlarda önde gelen oyun şirketlerinin siber saldırganların hedefinde olduğu bildirildi.

SİBER GÜVENLİK 16.06.2021, 14:32
Siber saldırganlar oyun şirketlerini hedef alıyor
banner34

Siber saldırganlarının yakın zamanda büyük oyun geliştirici şirketlere yönelik saldırılar düzenlemeye başladığı aktarıldı.

The Wall Street Journal tarafından yapılan habere göre Electronic Arts Inc. (EA) yakın zamanda,  siber saldırganların ağlarına sızdıklarını doğruladı.

Başka bir oyun geliştirici şirket olan Polonyalı CD Projekt SA, geçen şubat ayında bir fidye yazılım saldırısına uğradığını doğrulamıştı. Düzenlenen fidye yazılım saldırısına benzerlik gösteren başka bir saldırı, daha öncesinde Capcom isimli başka bir oyun geliştiricisine daha düzenlenmişti.

Siber saldırganlar tarafından, şu anda EA tarafından geliştirilen “FIFA” ve CD Projekt tarafından geliştirilen “Cyberpunk 2077” gibi şirketlerin en bilinen oyunlarına dair kod kütüphanelerinin ele geçirildiği iddia ediliyor. Ancak siber saldırganlar verileri sızdırmama karşılığında bir fidye talebinde bulunmuyor; aksine, verileri Darknet'te yayınlayacaklarını söylüyor.

CD Projekt’in sözcüsü, saldırının ardından siber güvenliklerini geliştirmek için önemli tedbirler aldıklarını belirtti. EA’nın sözcüsü ise saldırganların sadece küçük boyutta veriyi ele geçirdiğini ve içinde kullanıcılarına ait verilerin bulunmadığına inandıklarını belirtti.

22°
parçalı bulutlu