banner23

banner24

Siber saldırılar en çok Hindistan'ın eğitim sektörünü etkiliyor

CPR kuruluşunun yeni raporuna göre Hindistan, eğitim sektörüne düzenlenen siber saldırılardan etkilenen ülkelerin başında geliyor.

SİBER GÜVENLİK 20.08.2021, 12:26
Siber saldırılar en çok Hindistan'ın eğitim sektörünü etkiliyor
banner46

Bu hafta yayınlanan yeni bir rapora göre Temmuz ayında Hindistan eğitim sektörü, 5 bin 196 saldırıyla küresel olarak eğitime yönelik siber saldırılardan en çok etkilenen ülke oldu.

CISO Economic Times sitesinde yer alan haberde, Check Point Research (CPR) raporunda eğitim sektöründe en çok hedeflenen ülkelerin Hindistan, İtalya, İsrail, Avustralya ve Türkiye olduğu kaydedildi.

Uzaktan eğitim güvenlik riskini artırıyor

Check Point Genel Müdürü; Hindistan okullarının, üniversitelerinin ve araştırma merkezlerinin güvenlik açısından yetersiz kaldığından dolayı bu kadar çok hedef alındığını söyledi. Yetkili, uzaktan eğitime geçişin güvenlik riskini artırdığını da açıklamalarına ekledi.

İngiltere'de haftalık siber saldırılarda yüzde 142'lik artış

Haberde, İngiltere'de eğitim sektörüne yönelik siber saldırılarda haftalık olarak yüzde 142'lik bir artış olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra Doğu Asya bölgesinde de yüzde 79'luk bir artışın kaydedildiği aktarıldı.

Öğrencilerin kişisel cihaz kullanması riski artırdı

Check Point Genel Müdürü, öğrencilerin kişisel cihazlarını kullanarak ev ağlarından oturum açmalarının güvenlik tehditlerini artırdığını aktardı. 

CPR'nin incelemelerine göre ülkelerin yarısında fazlasında eğitim sektörünün, en çok saldırıya uğranan sektör olduğu görülüyor. 

banner34
21°
az bulutlu