banner23

banner26

banner24

banner25

TTEC fidye yazılımı saldırısı ile gündemde

Yaklaşık 61.000 çalışanı ve milyarlarca yıllık geliri olan TTEC fidye yazılım saldırısına uğradı.

SİBER GÜVENLİK 20.09.2021, 11:32
TTEC fidye yazılımı saldırısı ile gündemde
banner34

Büyük ölçekli şirketler fidye yazılım saldırılarına maruz kalmaya devam ediyor.

Tekno Keşif'in haberine göre Yaklaşık 61.000 çalışanı ve milyarlarca yıllık geliri olan şirket, bu hafta çalışanlarına “!RA!G!N!A!R!” başlıklı bir bağlantıya tıklamamalarını söyleyen bir mesaj gönderdi. Mesajın, saldırının üretken Ragnar Locker fidye yazılımı grubu veya onları taklit etmeye çalışan biri tarafından başlatılmış olabileceği tahmin ediliyor.

TTEC kurumsal iletişim başkan yardımcısı Tim Blair, bunun bir fidye yazılımı olayı olduğunu doğrulamadı, ancak şirketin bazı verilerinin şifrelendiğini ve “birkaç tesisteki ticari faaliyetlerin geçici olarak kesintiye uğradığını” söyledi.

Blair, “TTEC, bilgi güvenliği olay yanıt iş sürekliliği protokollerini derhal etkinleştirdi, ilgili sistemleri izole etti ve olayı kontrol altına almak için diğer uygun önlemleri aldı” dedi. Bair: “Şu anda dahil olan sistemleri dikkatli ve bilinçli bir şekilde geri yükleme sürecindeyiz. Ayrıca, olası etkileri belirlemek için koşullar altında tipik olan bir soruşturma başlattık. alıcılerimize hizmet verirken TTEC genellikle müşterilerimizin verilerini saklamaz, ve bugüne kadar yürütülen soruşturma, müşterilerin verilerinin ihlal edildiğini tespit etmedi. Bu soruşturma devam ediyor ve soruşturmanın sonuçlarına göre uygun şekilde ek önlemler alacağız” ifadelerini kullandı.

12°
açık