banner23

banner24

Twitter'da bir zafiyet daha çıktı

Twitter, ortaya çıkan bir zafiyet nedeniyle kullanıcı mesajlarının ulaşılabilir hale geldiğini belirtti.

SİBER GÜVENLİK 08.08.2020, 15:12
Twitter'da bir zafiyet daha çıktı

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Twitter, eski sürüm Android kullanıcılarına dair bir duyuru yaptı. Duyuruda, Android 8 ve Android 9 sürümlü mobil cihazlarda çalışan Twitter uygulamasında zafiyet bulunduğu belirtildi. Bu zafiyet sonucunda da kullanıcıların “DM” kısmına ulaşılabildiği aktarıldı.

Sosyal medyada gizlilik ve güvenlik konusu gündemdeyken bazı platformlardan kullanıcıları memnun etmeyecek haberler geliyor. Açıklaması yapılan zafiyetin kullanıcı mesajlarına ulaşılabildiği hatırlatılsa da bununla ilgili herhangi bir delile de rastlanmadığı belirtildi.

Söz konusu zafiyeti kapattığını belirten Twitter, kullanıcılarının güvenli bir şekilde uygulamayı kullanabileceğini söyledi. Zafiyetli sürümü kullanan kullanıcılara uyarı gönderildiği, güncelleme yapılmasının gerektiği hatırlatıldı.

Halihazırda Twitter kullanıcılarının büyük çoğunluğu, Android mobil cihazlarıyla uygulamayı kullanıyor. Bu da çok sayıda kullanıcının zafiyetten etkilenmiş olabileceği anlamına geliyor.

banner34