banner23

banner24

Vestel ve InterProbe’dan IoT güvenliği alanında iş birliği

IoT temelli siber güvenlik alanında iş birliğine giden InterProbe ve Vestel şirketleri, "Ülkemizde IoT ve IoT Güvenliği" anlaşmasına imzaları attı.

SİBER GÜVENLİK 19.08.2021, 11:11
Vestel ve InterProbe’dan IoT güvenliği alanında iş birliği
banner46

InterProbe ve Vestel şirketleri, IoT güvenliği kapsamında iş birliği anlaşması imzaladı.

İki şirket arasında Ar-Ge faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik gerçekleştirilen törende, "Ülkemizde IoT ve IoT Güvenliği" anlaşmasının imzaları atıldı.

IoT ve IoT Güvenliği anlaşması kapsamında, halihazırda gerçekleştiren faaliyetler ve akademik çalışmaların analizleri yapılarak IoT standartları ve cihazlarına yönelik ortak çalışmalar gerçekleştirilecek.

Bu anlaşma ile birlikte çalıştaylar ve toplantılar düzenlenecek. Stratejik seviyede sektöre yönelik karar alıcılara bilgi sunulma noktasında ortak çalışmalar organize edilecek.

İmza töreninde konuşma yapan Vestel Genel Müdür Yardımcısı Yaşar Burak Savak, "Biz Vestel olarak, her geçen gün daha fazla konnektif cihazlar yaptığımız dünyada; bu tür teknolojileri, kendi geliştirdiğimiz sistemleri belli ortaklarla çalışarak daha da ileriye götürmeye çok önem veriyoruz. Bu bağlamda bu anlaşmaya da büyük önem atfediyoruz. Bu açıdan kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah daha da büyüyerek ortaklığımızın ve yaptığımız iş birliklerinin gelişmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı.

InterProbe Yönetim Kurulu Başkanı Alper Özbilen de konuya ilişkin konuşmasında, "Vestel ülkemizin en kıymetli değerlerinden biri. Bugün artık ülkemizden çıkan bir dünya markası ve son dönemde de aslında teknolojik kaynaklara uygun bir şekilde bağlanabilirlik konnektifi ile ilgili de çok önemli yatırımlar yapıyor. Burada da biz aslında, hem dünya standartları hem de son dönemde yürütülen birçok sektörel çalışmaları da dikkate alarak bu konuda IoT temelli siber güvenlik anlamında beraber çalışma kararı aldık. Bunun en başta ülkemize sonra da şirketlerimize faydalı olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

banner34
17°
az bulutlu