banner23

banner24

AB'den Meta'ya Facebook yanıtı

Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, 7 Şubat'ta Paris'te düzenledikleri basın toplantısında, Facebook'un ana şirketi Meta'ya göndermede bulundu.

TEKNOLOJİ 08.02.2022, 14:05
AB'den Meta'ya Facebook yanıtı

Veri paylaşım faaliyetlerini yürütmelerine izin vermemesi durumunda Facebook ve Instagram faaliyetlerini Avrupa ülkelerinde durdurma konusunda uyarıda bulunan Meta'ya AB'den yanıt gecikmedi.

Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck ve Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire, 7 Şubat'ta Paris'te yaptığı basın toplantısında Meta şirketine bir yanıt verdi.

Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck açıklamasında "Hack'lendikten sonra 4 yıl boyunca Facebook ve Twitter olmadan yaşadım ve hayat harika oldu." diyerek göndermede bulundu.

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Mai...[Almanya Ekonomi Bakanı Robert Habeck]

AB'nin çok büyük bir iç pazar olduğuna dikkat çeken Habeck, AB içinde hareket edildiği takdirde böyle bir yasaktan korkmayacaklarını vurguladı.

Fransız Bakan Le Maire ise Meta'nın Facebook'u kapatma uyarısını, "Facebook olmadan hayatın çok iyi olduğunu ve Facebook olmadan çok iyi yaşayacağımızı onaylayabilirim." şeklinde yanıtladı.

Bruno Le Maire - Vikipedi

[Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire]

AB'nin Meta'yı, kullanıcıları verilerini AB sınırları içerisinde saklamak zorunda bırakması Meta'nın tepkisine yol açmıştı. Meta, AB'nin bu kararı üzerine Facebook ve Instagram'ı AB'de kapatabileceğini açıklamıştı.

banner34