banner23

banner26

banner24

banner25

ABD'de TikTok belirsizliği sürüyor

ABD'de TikTok'un satılması işlemi için belirlenen son tarih 4 Aralık'tı ve herhangi bir neticenin olmaması akıllarda soru işaretine sebep oldu.

TEKNOLOJİ 05.12.2020, 09:42
ABD'de TikTok belirsizliği sürüyor
banner34

ABD'deki Yabancı Yatırım Komitesi (CFIUS) tarafından TikTok'un satışı için belirlenen son tarih dündü. Trump hükümetinin, ByteDance'i TikTok'un ABD operasyonlarını belirlenen tarihte satması için zorlamayacağı öğrenildi. 

The Verge tarafından yapılan habere göre, Trump hükümeti ve TikTok arasındaki görüşmeler sürüyor ve belirlenen son tarih gözden kaçırılmış olsa da herhangi bir uzatma beklenmiyor.

"ABD'li yetkililer son derece motive"

CNN muhabiri Brian Fung, Twitter hesabıdan yaptığı paylaşımlarla ABD'nin son tarihi uygulamayacağını doğruladı. Fung, ABD yönetiminin son tarihe yönelik belirsiz tutumundan ironik bir şekilde bahsetti ve bu durumun, ABD'li yetkililerin müzakereleri tamamlamak için "son derece motive" olduğunun göstergesi olduğunu yazdı. 

CFIUS tarafından yapılan açıklamada, elden çıkarma ve diğer işlemlerinin tamamlanması için ByteDance ile görüşmelerin sürdüğü belirtildi. Önceden ByteDance, ABD ile görüşmeler için gerekli alakayı gösterdiklerini ama karşılığını alamadıklarını aktarmıştı. 

24°
açık