banner23

banner24

ABD'de TikTok yasağı bir kez daha ertelendi

ABD'de de faaliyete geçirilmesi tasarlanan TikTok yasağı, ABD Ticaret Bakanlığı tarafından, "yeterli yasal süreç olmaması" nedeniyle uygun görülmedi.

TEKNOLOJİ 13.11.2020, 16:59
ABD'de TikTok yasağı bir kez daha ertelendi

Trump hükümetinin ön ayak olduğu TikTok yasağına dair yeni gelişmeler yaşandı. ABD Ticaret Bakanlığı'nın TikTok platformunun yasaklanmasını kabul etmeyeceği öğrenildi. ABD Ticaret Bakanlığı tarafından "daha fazla yasal gelişme sağlanana kadar" yasağın yürürlüğe girmeyeceği belirtildi.

En son TikTok'un ana şirketi ByteDance'ten yapılan açıklamada, şirket tarafından çözüm için çaba sarf edilmesine rağmen bu çabaların karşılık bulmadığı ve meselenin bir belirsizlik içinde öne sürülmüştü. ByteDance bununla ilgili mahkemeye dilekçe vermişti. TikTok'un ABD operasyonlarının "TikTok Global" isimli bir şirket olarak devam etmesi üzerine, ABD merkezli muhtelif şirketlerle görüşmeler yapılmıştı. Oracle ve Walmart'ın kurulacak şirket üzerinde yüzde 20 hissesi olması şeklinde tasarlanan öneri, Trump tarafından kavram olarak onaylansa da kayda değer bir gelişme yaşanmamıştı. En son yaşanan gelişmeye dair TikTok platformundan bir açıklama yapılmadı.

banner34