banner23

banner24

ABD'den Güney Kore'ye uzayda iş birliği çağrısı

ABD'li üst düzey bir yetkili, Güney Kore ile uzay alanında iş birliği yapılması için çağrıda bulundu.

TEKNOLOJİ 18.10.2021, 13:31
ABD'den Güney Kore'ye uzayda iş birliği çağrısı

Birleşmiş Milletler Uzay Gücü Uzay Operasyonları Başkanı General Jay Raymond, Seul'de gerçekleştirilen bir güvenlik forumunda Güney Kore ve ABD arasında uzay alanında iş birliği yapılması yönünde çağrıda bulundu.

Yon Hap News sitesinde yer alan habere göre Raymond, güven ve ortak değerler üzerine kurulu ortaklıkların, "güvenilir caydırıcılığın" önemli parçalarından biri olduğunu vurguladı.

Jay Raymond, "ABD ile Kore Cumhuriyeti arasındaki uzun süredir devam eden ittifak, bu güçlü ortaklığın harika bir örneğidir." ifadelerini kullandı.

Bütün bu ifadelerini iş birliği çağrısına bağlayan Raymond, "Uzay alanında bu ulusal iş birliğini sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Ayrıca Güney Kore Savunma Bakanı Suh Wook da konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Güney Kore'nin uzay güvenliği yeteneklerini güçlendirme taahhüdünü yineleyen Wook, "Ordumuz, uzaydan gelecek tehditlere proaktif olarak yanıt vermek için çeşitli uzay yetenekleri tedarik etmeye devam edecek." ifadelerini kullandı.

banner34