banner23

banner26

banner24

banner25

ABD Hazine Bakanı: TikTok bu haliyle devam edemez

Steven Mnuchin, Trump'ın TikTok'la ilgili sözlerini destekledi.

TEKNOLOJİ 11.08.2020, 08:34
ABD Hazine Bakanı: TikTok bu haliyle devam edemez
banner34

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Trump'ın TikTok'un veri güvensizliğiyle ilgili oluşturduğu tehditi kastererek söylediği "TikTok bu haliyle devam edemez" sözlerine destek verdi. 

TikTok'un kaderi Beyaz Saray'daki iki kıdemli isme bağlı

Steven Mnuchin, TikTok'un yasaklanması ilk gündem olduğu günlerde bir öneriyle Trump'ın karşısına çıkmak istediklerini belirtmişti. Steven'ın bu konudaki çalışmaları hala devam ediyor. Şimdi de gündemde Ticaret Politikası Danışmanı ile Mnuchin'in, TikTok anlaşmazlığı bulunuyor. Peter Navarro TikTok'un kesin olarak yasaklanması gerektiğini düşündüğü ve bunun için bastırdığı ancak Steven Mnuchin onunla aynı fikirde olmadığı söyleniyor.

Business Insider'ın haberine göre Hazine Bakanı Mnuchin, TikTok'un Microsoft veya farklı bir ABD'li şirkete satılmasını isteyince Navarro tarafından Çin'e karşı fazla nazik olmakla suçlandı. Mnuchin yeni yaptığı açıklamada ise TikTok'un Microsoft'a satışıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı. TikTok'un veri topladığı şekliyle devam edemeyeceğini ve Hazine Bakanlığı'nın bu durumu düzeltmek için gerekli araçlara sahip olduğunu söyledi. 

30°
açık