banner23

banner24

ABD'li TikTok fenomenleri Putin'i suçlayacak

Beyaz Saray yönetimi popüler TikTok fenomenlerinden ABD'de artan akaryakıt fiyatlarının sorumlusu olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i suçlamalarını istedi.

TEKNOLOJİ 15.03.2022, 14:47
ABD'li TikTok fenomenleri Putin'i suçlayacak
banner46

ABD, Rusya'ya karşı propaganda savaşını genişletmeye çalışıyor.

Fox News'in haberine göre Beyaz Saray yönetimi 10 Mart'ta 30 TikTok fenonemi ile video konferans toplantısı gerçekleştirdi. 

Toplantının ardından TikTok'ta 10 milyondan fazla takipçiye sahip olan 18 yaşındaki ABD'li Elli Zeiler, ''Benzin neden bu kadar pahalı?'' sorulu bir video yayınladı.

Zeiler, Washington sokaklarında dolaşarak vatandaşlara, "Gaz neden bu kadar pahalı ve neden Amerika Birleşik Devletleri enflasyon oranı dört on yılın en yüksek seviyesinde?" gibi sorular sordu.

İnsanların kendisine ilk olarak COVID-19 pandemisinin etkisinin azalması ve seyahat oranlarındaki artıştan dolayı petrole olan talebin arttığını söylediğini dile getiren Zeiler, ''Ancak yine de vatanlaşlar petrol fiyatlarındaki artışı Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilime bağlıyor. Putin, Ukrayna'daki korkunç savaşı başlattıktan sınra kimse onunca çalışmak istemiyor.'' dedi.Haberin devamında Beyaz Saray'ın diğer TikTok fenomenlerinden de bu tarzda videolar istediği vurgulandı.

Beyaz Saray Dijital Strateji Direktörü Rob Flaherty, TikTok'un ve onu kullanan ünlü fenomenlerin, ABD halkının bilgilendirilmesi açısından son derece önemli olduğunu söyledi.

banner34
21°
parçalı az bulutlu