banner23

banner26

banner24

banner25

ABD; Rusya ve Çin'in hipersonik teknolojiler alanında üstünlüğünü kabul etti

ABD Uzay Kuvvetleri Uzay Operasyonları İkinci Komutanı General David Thompson; Rusya ve Çin'in hipersonik teknolojiler alanında ABD'den önde olduğunu söyledi.

TEKNOLOJİ 21.11.2021, 13:14
ABD; Rusya ve Çin'in hipersonik teknolojiler alanında üstünlüğünü kabul etti
banner34

Politika alanında uzmanlaşmış, ABD merkezli haber sitesi Politico'ya demeç veren ABD Uzay Kuvvetleri Uzay Operasyonları İkinci Komutanı General David Thompson, ABD'nin hipersonik programlar konusunda Ruslar ve Çinliler kadar ileri düzeyde olmadığını dile getirdi.

Konuşmasının devamında ABD Uzay Kuvvetleri'nin hipersonik füzeleri izlemek için ülkenin ihtiyacı olan bir uydu grubu tasarlama çalışmaları yaptığını söyleyen Thompson, bu çalışmayı yeni bir meydan okuma olarak değerlendirdiğini ifade etti.

Sputnik Türkiye'nin haberine göre, Rusya'nın halihazırda ordusunda hipersonik füzeleri olan veya onları teyakkuz durumunda bulunduran tek ülke olduğu biliniyor. 

Hipersonik füze fırlatma kapasitesine sahip Kinjal ve Avangard füze komplekslerini nöbet amaçlı devreye alan Rus ordusunun, Tsirkon hipersonik füzesinin testlerini 2022 yılında tamamlayacağı düşünülüyor.

17°
açık