banner24

Alman menşeli Isar Aerospace, 91 milyon dolar yatırım aldı

Alman iki girişimci tarafından 2018’de kurulan Isar Aerospace dünya yörüngesine göndereceği uydular için yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

TEKNOLOJİ 09.12.2020, 13:07
Alman menşeli Isar Aerospace, 91 milyon dolar yatırım aldı

Almanya’da iki girişimciyle birlikte kurulan, “Avrupa’nın havacılık merkezi” olarak adlandırılan Isar Aerospace, küçük ve orta boyutlu uyduların dünya yörüngesine gönderilmesi üzerinde çalışıyor.

Uyduların yörüngeye daha kolay ve ekonomik bir şekilde gönderilebilmesi için uydu fırlatıcısı geliştiren Isar Aerospace, yeni bir yatırım aldığını duyurdu.

Paylaşılan bilgilere göre Daniel Metzler ve Josef Fleischmann’ın 2018’de kurduğu Isar Aerospace, B serisi yatırım turunda 91 milyon dolar yatırım aldı. Edinilen bilgilere göre 91 milyon dolarlık bu yatırım şirketin Ar-Ge ve üretim çalışmalarını bitirmesi için kullanılacak.

Isar Aerospace, ilk ticari uyduyu 2022 yılının ilk aylarında fırlatmayı hedefliyor. Girişim tarafından paylaşılan bilgilere göre 91 milyon dolarlık yatırım turu Lakestar liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna Lakestar'ın haricinde Earlybird ve Vsquared Ventures da katıldı.

17 milyon dolar değerindeki ilk yatırımını Aralık ayında Earlybird ve Airbus Ventures liderliğinde alan Isar Aerospace, ikinci yatırımı da yakın zaman içinde aldı. Alınan yen yatırım ile birlikte şirketin bugüne kadar toplam yatırımı 108 milyon dolara ulaştı.

13°
parçalı az bulutlu