banner23

banner26

banner24

banner25

Alman VoloConnect, ilk test uçuşunu tamamladı

Alman uçak üreticisi Volocopter, uzun menzilli modeli uçan taksi VoloConnect’in ilk test  uçuşunu yayınladığı bir video ile paylaştı.  

TEKNOLOJİ 10.06.2022, 11:09
Alman VoloConnect, ilk test uçuşunu tamamladı
banner34

Alman şirket Volocopter, sabit kanatlı ve uzun menzilli olan VoloConnect’in ilk uçuşunu Mayıs ayında tamamladığını açıkladı.

Donanım Haber'in verdiği bilgilere göre, uçan taksinin ilk yolculuğu 2 dakika 14 saniye sürdü; ancak manevralar, üretim seviyesindeki aerodinamiğin ve performansın gerçek dünya koşullarında devam ettiğini kanıtladı.

Volocopter'in 4 kişilik eVTOL hava taksisi ilk uçuşunu tamamladı -  Havacılık | DonanımHaber

Şu ana kadar üç uçuş gerçekleştiren VoloConnect, ilk uçuşu sırasında 2 dakika 14 saniye boyunca havada kaldı. Şirket, 96 km'den fazla menzile ve 250 km/saat hıza sahip VoloConnect'in gelecekteki ticari ürünün tüm planlanmış aerodinamik ve performans özelliklerine sahip olduğunu kaydetti.

Volocopter, Uzun Menzilli Modelini Tanıttı - Havayolu 101

Volocopter, daha kısa menzilli ve düşük süratli VoloCity'nin öngörülen 2024 yılındaki ticari lansmanının ardından 2026 yılında da VoloConnect'in yolcu taşımaya başlamasını planlıyor.

Şirket, otonom uçuşlar için düşük hız, yüksek hız ve motor arızası gibi testlerini gerçekleştirdiği VoloConnect'in ilk üç uçuşundan başarıyla ayrıldığını söylüyor. eVTOL'in tamamlandığında özellikle yoğun nüfuslu bölgelerde hava taksi hizmeti vereceği tahmin ediliyor.

28°
az bulutlu