banner23

banner26

banner24

Amazon veri güvenliği için TikTok'u yanlışlıkla yasakladı

Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon, çalışanlarının güvenlik endişesiyle şirket mail hesabı üzerinden TikTok uygulamasını kaldırmalarını istedi. Gönderilen mailin ardından yapılan açıklamada ise yasaklama mailinin yanlışlıkla atıldığı duyuruldu.

TEKNOLOJİ 12.07.2020, 13:36
Amazon veri güvenliği için TikTok'u yanlışlıkla yasakladı
banner34

Amazon saatler sonra yanlışlıkla TikTok maili attığını açıkladı.

ABD merkezli e-ticaret şirketi Amazon, TikTok'u telefonlarından silmeleri için çalışanlarına gönderdiği e-postanın yanlışlıkla gönderildiğini kamuoyu ile paylaştı.

Amazon tarafından çalışanlarına iletilen ilk e-postada, "Güvenlik nedeniyle Amazon e-postasına erişim sağlanan telefonlarda TikTok kullanılmasına artık izin verilmeyecektir. Eğer e-postanıza erişim sağlamak istiyorsanız, TikTok'u silmelisiniz" denmişti.

TikTok hakkındaki e-postanın gönderilmesinden ardından Amazon tarafından yapılan açıklamada, ''Çalışanlara gönderilen e-posta yanlışlıkla paylaşılmıştır. Amazon'un TikTok konusundaki yaklaşımında şu an herhangi bir değişiklik yok" ifadeleri yer aldı.

Çinli şirket ByteDance'e ait TikTok uygulaması hakkında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da salı günü, TikTok da dahil olmak üzere Çin menşeli sosyal medya uygulamalarını yasaklamayı planladıklarını açıklamıştı.

ABD'de ve dünya çapında 800 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip TikTok'un, kullanıcılarının kişisel bilgilerini Çin yönetimine bildirdiği iddia ediliyor.

Çok sayıda ABD'li uzman, firmanın, ABD'nin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğu yönünde görüş bildiriyor.

29°
az bulutlu