banner23

banner26

banner24

banner25

Apple'dan Epic Games'e tazminat hamlesi

Epic Games'in App Store'a geri dönmek için yaptığı son başvurunun ardından Apple'dan yanıt gecikmedi. Apple, Epic Games'ten gelecek duruşmada tazminat isteyecek. Apple tarafından açılan davanın dosyasına cevap için Epic Games'e 18 Eylül'e kadar süre tanındı.

TEKNOLOJİ 09.09.2020, 15:16
Apple'dan Epic Games'e tazminat hamlesi
banner34

Apple ve Epic Games çekişmesinde sular durulmak bilmiyor. En son Epic Games, kullanıcı sayısında yaşadığı düşüşten dolayı App Store'a geri dönmek için mahkemeye başvurmuştu. Yüzde 60'lık bir kullanıcı sayısı düşüşüyle önceden belirttiği "telafi edilmesi mümkün olmayan" yola doğru giden Epic Games'in hamlesine Apple'dan karşı hamle gecikmedi. 28 Eylül'de gerçekleşecek duruşmada Apple, Epic Games'ten tazminat talep edecek.

Apple söz konusu tazminat adımıyla ilgili ilk faaliyetini Salı günü gerçekleştirdi. Önceden Epic Games'in Fortnite oyununu uygulama mağazından kaldıran Apple, App Store'un kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle yani bir adım atmış oldu. Açılan davanın dosyasında Apple tarafından, "Epic'in sözleşmede yer alan taahhütleri ve diğer olumsuz davranışları açık bir şekilde ihlal etmesi, Apple'a ciddi şekilde zarar verdi. Epic'in ihlalleri, iOS ekosisteminin varlığını ve tüketiciler için değerini tehdit ediyor." ifadeleri kullanıldı. Apple sunduğu dosyaya cevap vermesi için Epic Games'e 18 Eylül'e kadar zaman tanıdı.

18°
açık