banner23

banner26

banner24

banner25

Apple kimliği ile Epic Games hesaplarına giriş yapılamayacak

En son açtığı dava için Epic Games'e 18 Eylül'e kadar süre tanıyan Apple'ın yeni hamlesi Apple kimlikleriyle Epic Games hesaplarına girişi engellemek oldu. 11 Eylül'den itibaren Apple kimlikleriyle Epic Games hesaplarına giriş yapılamayacak.

TEKNOLOJİ 10.09.2020, 15:19
Apple kimliği ile Epic Games hesaplarına giriş yapılamayacak
banner34

Teknoloji şirketlerinin komisyon payı anlaşmazlığı devam ediyor. Apple'ın uygulama mağazasından aldığı yüzde 30 oranındaki komisyon payına karşı çıkıp, kendine özgü bir ödeme sistemi oluşturarak ücretleri doğrudan alan Epic Games ciddi bir düşüş yaşamıştı. Apple'ın Epic Games'in Fortnite oyununu uygulama mağazasından kaldırmasının ardından, Epic Games'in kullanıcı sayısında yüzde 60'lık bir kayıp olmuştu. Bunun üzerine Epic Games, App Store'a geri dönmek için mahkemeye başvuru yapmıştı. Politikalarından geri adım atmayan Apple ise tazminat için mahkemeye başvurarak Epic Games'in hamlesine karşılık vermişti. Apple'ın yeni adımı Apple kimliği ile Epic Games'e girişleri engellemek oldu.

Epic Games kullanıcıları uyardı

Apple kimliğine sahip kullanıcılar 11 Eylül Cuma gününden itibaren Epic Games hesabına giriş yapamayacak. Epic Games Store Twitter hesabından yapılan paylaşımla, "Apple ile Giriş Yap" özelliğiyle Epic Games hesaplarına giriş yapılamayacağı bildirildi. Epic Games tarafından yapılan paylaşımla, Apple kimliğiyle giriş yapan kullanıcıların e-posta ve şifrelerini güncellemeleri gerektiği belirtildi. 

Apple, Epic'ten zarar gördüğünü savundu

Apple açtığı tazminat davasında, Epic tarafından mağdur edildiğini ileri sürmüştü. Epic Games'in ihlallerinin App Store ekosistemine zarar verdiğini beyan eden şirket, sunduğu dosyaya cevap için 18 Eylül'e kadar zaman tanımıştı. Epic Games en başından beri Apple'ı tekelcilikle suçluyor. Apple'dan bu konuda şikayetçi olan tek şirket Epic Games değil. Facabook ve Spotify gibi kullanıcı oranı yüksek platformlar da Apple'ın politikalarından rahatsızlık duyduklarını çeşitli yollarla göstermişti. 

17°
açık