banner23

banner26

banner24

banner25

ASELSAN'dan İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması

ASELSAN, TEKNOFEST Karadeniz kapsamında İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması düzenliyor.

TEKNOLOJİ 03.02.2022, 15:26
ASELSAN'dan İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması
banner34

İnovatif fikirlerin hayata geçirilmesi için mihenk taşlarından biri olan TEKNOFEST kapsamında düzenlenen yeni yarışmalar için çağrılar sürüyor. 

ASELSAN, İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması'nın duyurusunu gerçekleştirdi. ASELSAN'ın TEKNOFEST kapsamında düzenlediği İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması için son başvuru tarihinin 28 Şubat olduğu belirtildi.

ASELSAN'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "ASELSAN olarak, dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST KARADENİZ'de İnsansız Su Altı Sistemleri Yarışması'nı düzenliyoruz. Karadeniz'in hırçın dalgaları ve teknoloji rüzgarıyla buluşmaya hazırız! Son başvuru 28 Şubat!" ifadelerine yer verildi.

TEKNOFEST başvurularının hepsinin son başvuru tarihi 28 Şubat

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmaları bulunuyor.

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçtiğimiz yıldan farklı olarak; Dikey İniş Roket, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma, Hyperloop Geliştirme yarışmaları yer alacak.

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Karadeniz’de gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin bir parçası olmak isteyenler web sitesinden başvuru yapabiliyor.

24°
açık